• lv
  • ru

Jūra un Rundāle 2020

Tekošā cena:69 €
Vecā cena:69 €
Piedāvājums ir spēkā:13.07.2020 - 30.09.2020
Maršruts:

1 diena

Izbraukšana no Daugavpils plkst. 7.00

Ceļa posms uz atpūtas centru “Valguma Pasaule».

Valguma ezers atrodas Engures reģionā rajonā. Tā platums ir 0,2 km, garums – 3 km, maksimālais dziļums – 30 m.  Saskaņā ar leģendu Leģenda vēsta, ka , netālu no ezera laupītāji uzbruka bīskapa Alberta karietei, tie nozaga karietē esošo mantu un sagūstīja cilvēkus. Izglābties sanāca tikai bīskapam, bet saniknotie seši balti zirgi nesa  ieveda zelta karieti ezera dzīlē, kuru skaidrās dienās var saredzēt joprojām.

Kā vēsta senās teikas, Kurzemes hercogs Jēkabs bieži apmeklēja ezera krastus un medīja biezos mežos, kur līdz šai dienai ir saglabājušās viņa medību pils drupas.  

Atpūtas centra teritorijā ir vairākas pārgājienu takas atpūtai brīvā dabā. Sportisti un veselīga dzīvesveida piekritēji, apmeklējot takas Valguma ezera apkārtnē, var izkustināt savus muskuļus, ieelpojot priežu meža svaigo gaisu.

Šobrīd populārākā no takām ir Baskāju taka (2,6 km), kur siltākajos gada laikos periodos var staigāt pa visdažādākajām virsmām ar basām kājām, atbrīvojot savas kājas tās no kurpju važām.

 Staigāšana pa dažādam dabiskām virsmām labvēlīgi ietekme un veicina:

– ķermeņa aizsargspēju stiprināšanu;

– asinsriti;

– kāju muskuļu, saišu un locītavu nostiprināšanu;

– asinsspiediena normalizēšanu;

–  relaksāciju, nomierināšanu;

– līdzsvara izjūtas veidošanos, iekšējo stabilitāti – kā fizisko, tā arī  psiholoģisko;

– mīksto pēdu nervu galu aktivizēšanu, kas pozitīvi ietekmē visu cilvēka ķermeni.

Dabas virsmas, pa kurām var pastaigāties ir oļi un lielāki akmeņi, sūnas, čiekuri, jūras smiltis, dubļi, skaidas, koku mizas, māls, upes ūdens,  bet takas beigās atrodas šķēršļu zonas un speciāli izveidoti masāžas mini paklāji.

 

Dabisko gleznu taka (4,5 km) piedāvā tuvāk apskatīt dabu. Mežā ar spilgtu rāmju palīdzību tika izveidoti “stop-kadri”, kuri piedāvā apstāties un palūkoties uz dabas brīnumiem.

Galda spēļu taka var aizraut gan mazus, gan lielus. Šeit jūs varat svaigā gaisā saspēlēt vairāk nekā 20 populārākās galda spēles ar dažādām grūtībās pakāpēm, savukārt Meditācijas labirints piedāvā iespēju īsu brīdi pabūt vienatnē.

Meditācijas labirints. Šeit var apmeklēt vairākus labirintus. Pieejamais Gotu labirints, kas tika uzcelts 2010. gadā, tas ir līdzīgs Šartras Dievmātes katedrāles labirintam, kas bija uzcelts 13. gadsimtā.

Brīvais laiks pastaigai pa kādu no takām.

Rideļu dzirnavas apmeklējums. Ekskursijas laikā dzirnavās varat apskatīt maltuves aprīkojumu un malšanas procesu. Rideļu dzirnavas ir vieta, kas nebeidz pārsteigt. Te senais savijies ar mūsdienīgo. Rideļu vecās dzirnavas ar ūdensratu un dzirnakmeņiem glabā dzimtas dzīves un darba gaitu.

 

Pusdienas ezera malā, kafejnīcā pie dzirnavām. Vasarā uz terases var vērot dabu un klausīties putnu dziesmas čalas. Kafejnīcā populārākie ēdieni ir cepts līnis, bet no desertiem – liela porcija kraukšķīgu pankūku ar saldējuma un zemeņu mērci.

Ceļa posms un iemitināšanas viesnīcā Apšuciems. Atpūta pie jūras.

Viesnīca atrodas 10 min. pastaigas attālumā no krasta, viesnīcā ir SPA centrs / par papildu maksu/. Brīvo laiku var pavadīt pastaigājoties gar jūru vai mājīgā restorānā pludmalē vai apmeklējot SPA procedūras / darba laikā līdz plkst. 22.00/

SPA centrā ietilpst:

Lielais peldbaseins – ar dziļumu no 1,4 līdz 1,8 m  un 28 ° C temperatūru.

Bērnu baseins – 0,3 m dziļš ar  32 ° C temperatūru.

4-vietīgs džakuzi – temperatūra -38 -40 ° C

Sauna, tvaika sauna, pirts un sāls sauna.

!!! Ja laika apstākļi būs nelabvēlīgi atpūtai pie jūras, tiks nodrošināta papildu ekskursijas programma. Jaunmoku pils (ekskursija pa parku un pils apskate) un Šlokenbekas muiža (muiža, transporta muzejs un vīna degustācija)

 

 

 

2 diena

Brokastis

Labos laika apstākļos brīvais laiks atpūtai pie jūras.

Ceļa posms uz Ragaciema zvejnieku ciematu.

Ragaciems ir pazīstams ar saviem jūras kārumiem – daudzkārt par to ir rakstījuši dažādi plašsaziņas līdzekļi, un agrāk pat «Jaunā viļņa» dalībnieki vairākas reizes ieradās šajā ciematā, lai baudītu vietējās kūpinātās zivis.  Šeit arī tika uzņemta slavenā filma “Ilgais ceļš kāpās”.

Šeit Jūs varat apmeklēt nelielu etnogrāfisko brīvdabas muzeju “Ragaciema Sedums”. Vietējie iedzīvotāji par godu senču piemiņai atjaunoja šādu sētu … vietu, kur zvejnieki pulcējās pirms un pēc darba, kur viņu sievas nodarbojās ar zivs tīrīšanu u.t.t, kur žāvēja tīklus un apsprieda visus turpmākos darbus …

 

Vietējo zvejniecību apmeklējums ar svaigu zivju degustāciju un uzkodām. Iespēja iegādāties vietējos produktus.

Brauciens uz Rundāli. Brīvais laiks, lai apmeklētu pili un parku.

Pils austrumu ēkā apmeklētāju apskatei pieejami Zelta zāle, Baltā zāle un Lielā galerija. Centrālajā ēkā atrodas hercoga apartamenti – svētku saloni un personīgie apartamenti, bet rietumu ēkā – pilnībā atjaunotie hercogienes apartamenti.

Baroka pils nav iedomājams bez “franču dārza” un apstādījumu rāmja, kam vajadzētu būt mākslas uzvarai pār dabu.

Frančesko Bartolomeo Rastrelli to projektēja vienlaikus ar pils ēku. Papildus pilij un zirgu staļļiem parku ieskauj īpaši izrakts kanāls. Lai arī Rundāles “franču dārzs” ir tikai 10 hektāru liels, Rastrelli izdevās to noformēt tā, ka tajā atrodas dīvaina aleja, krusta aleja, lapeņu ejas jeb pergolas un   labirintu bosketi.

Visu jūliju Rundāles pils franču dārzs priecē apmeklētājus ar Baltijas valstīs lielākās rožu kolekcijas ziedēšanu.

Kazu fermas “Liciši” apmeklējums. Mēs vērosim dzīvniekus un piena pārstrādes procesu, ekskursijas noslēgumā nodegustēsim piena produktus. Kā arī, tiks piedāvāta iespēja iegādāties iecienītākos produktus (piens, kefīrs, sieri).

Prombraukšana uz mājām.

Atgriešanas Daugavpilī.

 

 

 

 

Ceļojuma cena ir 69 eiro no personas, ar nakšņošanu divvietīgā numurā.

Cenā iekļauts:

Pārvietošanās ērtā autobusā

Nakšņošana 2-vietīgos numuros 1 nakts ar brokastīm.

Pavadoņa pakalpojumi.

Pārvietošanas pa vietām, kuri ir noradīti programmā.

 

Papildus izdevumi:

Baskāju taka – 7.00 / 5.00

Pusdienas dzirnavās (pēc izvēles, cenas atbilstoši ēdienkartei)

Zivju fermas apmeklējums ar zivju degustāciju (5 sugas) un uzkodām – 10 eiro no cilvēka.

Vispārējā biļete uz Rundāles pili + dārzs – 13.00 / 4.50 eiro

Tikai Rundāles Franču dārza apmeklējums 4,00 / 2,00 eiro

Kazu ferma: ekskursija + piena produktu degustācija 3,00 / 2,00 eiro

SPA viesnīcās apmeklējums – 11 eiro no cilvēka