Noderīgi padomi ceļojošajiem

 1. Plānojot ceļojumu uz kādu valsti, noteikti pievērsiet uzmanību pases, ID kartes, medicīniskās apdrošināšanas derīguma termiņam. Ja Jūs neesat pārliecināts, vai nezināt par valsts robežas šķērsošanas noteikumiem, droši konsultējaties ar mūsu speciālistiem šajā jautājumā.
 2. Noformējiet ceļošanai nepieciešamos dokumentus/ vīzas, iebraukšanas atļaujas / tranzīta vīzas u.tml. / laicīgi – tas palīdzēs ietaupīt naudu un nervus.
 3. Rūpīgi pārbaudiet visus dokumentus, kas saistīti ar ceļojumu – vārdu pareizrakstību, personas kodu, dzimšanas datumu, apdrošināšanas polises darbības valsti un laiku, avio vai vilciena biļeti.
 4. Uzmanīgi iepazīstaties ar bagāžas pārvadāšanas noteikumiem, atcerieties, ka dažādām aviokompānijām / un autopārvadātājiem / tie būs atšķirīgi, ja Jums līdzi ir sporta inventārs, bērnu ratiņi vai cita nestandarta izmēra vai svara manta – paziņojiet par to iepriekš.
 5. Izvēloties pludmales atpūtu pievērsiet uzmanību sezonalitātei – jo pat cauru gadu tropu kūrortos ir lietu sezonas ar paaugstinātu temperatūru un mitrumu, tropisko vētru sezonas, bet Tuvo Austrumu valstīm, / piemēram, Arābu Emirātiem / raksturīga ļoti augsta gaisa temperatūra līdz + 60 /, kas nav īsti komfortabli atpūtai.
 6. Ja Jums ir problēmas ar veselību / sirds mazspēja, problēmas ar elpošanu, alerģija utt. / obligāti pasakiet par to menedžerim – konsultantam, tad ar maksimālu garantiju varēs plānot atpūtu, kas nāks jums par labu. Tas pats attiecas arī uz visām SPA un ārstnieciskajiem kūrortiem, atcerieties, ka ne visas procedūras var būt Jums piemērotas, lai ārstēšanās nepārvērstos veselības pasliktināšanās, uzmanīgi, kopā ar mūsu konsultantu, pārbaudiet, šī ceļojuma piemērojamību, kā arī klimatu – tas Jums palīdzēs pareizi saplānot laiku ārstēšanai.
 7. Ja Jūs plānojat atpūsties kopā ar nepilngadīgiem bērniem, pārliecinieties, ka Jums ir visi nepieciešamie dokumenti, lai bērnu izvestu ārzemēs, katrā konkrētā gadījumā un katrai valstij regulēšana var atšķirties. Ja jūs ņemat līdzi svešu bērnu, atcerieties, ka obligāti vajadzīga pilnvara no vecākiem vai likumīgiem aizbildņiem.
 8. Ceļojuma apdrošināšana – ļoti svarīga lieta! Taupot uz apdrošināšanas, atcerieties, ka medicīniskā apkalpošana, pat ja tā ir pirmā medicīniskā palīdzība – var pārvērsties par lieliem izdevumiem. Ziniet, ka Jūs varat apdrošināt ne tikai veselību, bet arī reisa aizkavēšanos, bagāžu, izlidošanas neiespējamību un citus riskus. Arī šeit ir nepieciešams precizēt maksājumu summas vienā vai otrā gadījumā. Iepriekš rūpīgi izlasiet apdrošināšanas polises lietošanas noteikumus ārvalstīs un centieties atcerēties Jūsu rīcības algoritmu, iestājoties apdrošināšanas gadījumam.
 9. Naktsmītnes izvēlē svarīgi pievērst uzmanību ne tikai cenai, bet arī izvietojumam / attālumam no jūras, no pilsētas centra, lidostas u.tml. /, lielumam un numura kategorijai. Piesakot ģimenes numurus, iepriekš izpētiet to plānojumu – tie var būt tikai lielākā platībā nekā parasti, var būt divistabu vai divlīmeņu / kategorija dublex /, atcerieties, ka par uzlaboto numura plānojumu / de Lux, Superior, suite / kā arī par skatu uz jūru / sea view / daudzas viesnīcas prasa piemaksu. Pievērsiet uzmanību bezmaksas un maksas pakalpojumiem viesnīcā. Piemēram, dažkārt viesnīcas prasa no iemītniekiem depozītu / biežāk tas attiecas uz apartamentiem /, kurš, izbraucot, tiek atmaksāts, dažās valstīs tiek iekasēta kūrorta nodeva, parasti 1-2 EUR apmērā/ diennaktī vienam cilvēkam /.
 10. Dodoties izbraucienā ar kalnu slēpēm vai daivingu – atcerieties, ka:
  • Jums ir nepieciešams īpašs apdrošināšanas veids šīs tūres kategorijai / slēpotājiem iesakām apdrošināt civiltiesisko atbildību trešajai personai, gadījumā, ja netīši nodarīsiet miesas bojājumus – piemēram, Jūs kādu nejauši notriecāt, braukājot ar slēpēm, un cilvēks guva traumu /;
  • Lai nodarbotos ar daivingu, obligāti jābūt starptautiski atzītam sertifikātam;
  • nepieciešams precizēt inventāra pārvešanas noteikumus / skat. 4. punktu/
 11. Mūsu kompānija organizē kāzas ārzemēs – jāuzsver, ka tās ar katru gadu kļūst arvien populārākas, un ja Jūs nolēmāt rīkot kāzu ceremoniju ārvalstīs – atcerieties:
  • Ne visās valstīs ir iespējams rīkot oficiālu ceremoniju, Latvijas pilsoņiem.
  • Saņemto oficiālo laulības apliecību jebkurā gadījumā vajadzēs legalizēt caur Latvijas Republikas Ārlietu Ministriju.
  • Ir iespējams ieplānot simbolisku / neoficiālu / ceremoniju.
  • Populārākās kāzu vietas reizēm vajag pasūtīt vienu gadu pirms kāzām.
  • Daudzas viesnīcas jaunlaulātajiem piedāvā atlaides vai izdara upgrade / paaugstina kategoriju / numuru un rīko citus patīkamus pārsteigumus / bezmaksas SPA sertifikāti, ziedi un augļi numurā, šampanietis vai vīns, brokastis gultā u.c. /
 12. Gadījumā, ja rodas neparedzēta situācija svešā valstī, un Jūs nezināt, kā rīkoties – nekavējoties sazinieties ar menedžeru – konsultantu. Atcerieties, ka jebkuru Jūsu problēmu mums vieglāk atrisināt, ja mēs par to zinām, nekā vēlāk izvirzīt pretenzijas saņemošai pusei.